reede, 31. oktoober 2008

Halloween

Kuna mul Halloween'i ööl midagi tarka teha polnud, siis vaatasin sobivalt John Carpenter'i Halloween (1978) - lõpuks. Juba 30. juubelit tähistav üks slasherite algatajatest, mis oli praktiliselt täiesti verevaene. Samas esimene ohver leiab oma otsa juba filmi alguses, kui 6-aastane Michael Myers noaga oma õe kallale läheb. Terve see stseen oli first-person vaates ehk näeme, kuidas põhimõtteliselt filmi kaameramees liigub trepist üles, võtab sahtlist noa jms. Silmavaadet kasutati filmis veel paaris kohas.

Kohe pärast avastseeni möödub hoobilt 15 aastat. Myers põgeneb vaimuhaiglast ning saabub oma kodulinna. Tema doktor on ainus, kes kardab kõige hullemat. Myers jääb filmis täiesti anonüümseks ja salapäraseks tegelaseks. Ta ei räägi kordagi ning varjab end muidugi maski taga.

Halloween on pingeline thriller, mille teemalugu tekitab momentaalselt äreva õhkkonna. Teemaloo autoriks on režissöör Carpenter isiklikult. Kuna see klaveriga viis on nii mällusööbiv, siis avastasin ennast vahepeal air piano't mängimast...

Paar asja pani filmis silmi pööritama. Esiteks Jamie Lee Curtis'e sõbrannade väga halb näitlemine. Curtis ise oli loomulikult hea, aga tema sõbrannad olid väga veidrad ja ajasid ajuvaba teksti. Teiseks olid mõned tapmised väga ebausutavad. Näiteks, mis väega sai Myers lüüa noa läbi inimese kere seina külge nii, et inimene jäi noa külge rippuma... Myers peab olema one tough motherfucker, sest ega ta nii kergelt surra ka ei tahtnud. Ei peatanud teda ei sukavarras kõris, riidehoidja terav ots silmas ega mitu kuuli keres jms.

Kohe pärast originaali vaatasin Rob Zombie remake, mis on juba teine jutt.
7/10

Don't Vote


Teate mis videos öeldakse enim sõna "vote" per minute? Arvan, et neis kahes klipis. Hollywood'i tuntumad näod nagu nt. Tom Cruise, Leonardo DiCaprio, Harrison Ford, Will Smith, Steven Spielberg jpt. ütlevad video alguses "don't vote", kuid siis pööratakse asi õigeks. Ameeriklastele peab ju kõik puust ja punaseks ette tegema.

Esimese video varastab Sarah Silverman nt. repliigiga: "You can literally register to vote while you're pooping if you have a laptop..." ja ükshetk eemaldab oma rinnahoidja. Esimeses klipis olid ka Jonah Hill (Superbad) sõnavõtud päris head.

Värskelt ilmunud teise video varastab muuhulgas Borat selliste repliikidega: "Do not vote... NOT". 4. november on neil vist see kõige tähtsam päev, et tõehetk on päris lähedal.


Infoks niipalju, et Natalie annab oma panuse 0:33 ja 1:52 ;)



Natalie @ 4:17

neljapäev, 30. oktoober 2008

Body of Lies

Saades julgustust Trashi küsitlusest: Sügavamad sisukirjeldused - JAH või EI hakkan edaspidi vältima uute filmide sisututvustusi. Kohe selgitan miks. Mõtlesin täpselt samal teemal mõni aeg varem, kui Trash seda küsis. Millegipärast tuleb mul sisututvustuste kirjutamine väga vaevaliselt välja kuigi üritan alati endast parima anda. Peale selle ma ise loen üpris harva tutvustusi enne filmide vaatamist ja nt. filmiblogide sisukirjeldustest käin tavaliselt kiire pilguga üle, et jõuda arvamuseni. Eriti siis, kui filmist on juba suurem osa (kaasaarvatud mina) kirjutanud.

Sisu kirjeldamine on nagu tänamatu töö, mille eest keegi kunagi õlale ei patsuta, et siis milleks... Minu jaoks piisab uute filmide puhul treilerite nägemisest, et filmiga tutvuda. Ning ega ma arvustustes ilmaasjata filmide IMDb linke ei anna. Ikka selleks, et igaüks saaks huvi korral täpsemalt uurida. Kõik oleneb muidugi filmidest ja kindlasti ei loobu ma täielikult sisukirjeldustest, vaid hakkan asja vabamalt ja valikuliselt võtma. Eks näis mis saab.
----------------------------

Ridley Scott (American Gangster) järjekordset filmi Body of Lies (2008) saab Plazas näha alates 28. novembrist. Treiler jättis mind külmaks, kuid film oli õnneks vaatamist väärt. Oli põnev hoolimata imelikust pealkirjast. Body of Lies - mis see veel peaks tähendama?

Habemega salaagent DiCaprio sai ikka päris kõvasti vatti. Tema tegemisi koordineeris telefoni teel peamiselt hommikumantlis hängiv Russell Crowe. Temalt tuli ka paar humoorikat situatsiooni püüdes olla eeskujulik pereisa.

Mark Strong meenutab filmis väga Andy Garcia't. Strong'i karakter Jordaania luure pealikuna oli omamoodi huvitav. Päris sürr oli kuulata, kuidas nii karm kuju kutsus DiCaprio tegelast hellitavalt "My dear"... Mõned arvavad, et DiCaprio armuliin selle põetajaga ei sobinud filmi. Minu arust sobis.

Esimeses pooles olev tagaajamine autode ja helikopteriga oli ülihästi üles võetud. Terve film nägi hea välja, kuid põneva thrillerina jäi sõnum lahjaks. Lõpuks ei saagi aru, kas taheti öelda midagi asjalikku Lähis-Ida konflikti ja USA luure kohta. Film põhineb raamatul, et võib-olla on seal sõnum selgem.
7/10

Pride and Glory

Kui ma nüüd ei eksi, siis Pride and Glory (2008) hakkab Plazas jooksma 30. jaanuarist, et tegu on early review'ga. Film lahkab räpaste võmmide maailma ja seda ühe võmmidest kubiseva perekonna raames. Isa (Jon Voight) on endine politseiülem, kelle kaks poega (Edward Norton ja Noah Emmerich) on samuti seadusesilmad. Perekonna mustaks lambaks on õemees Jimmy (Colin Farrell), kes on samuti vormikandja.

Pole midagi uut siin päikese all. Räpaste võmmide filme on varemgi tehtud (näiteks Training Day või Narc) ja Pride and Glory ei too lihtsalt midagi uut lauale. Suurem osa ajast on kuiv dialoog ja tegevustik ei liigu nagu kuhugi. Küll aga olid mõned stseenid väga pingelised ja häirivad - märksõnadeks beebi ja triikraud. Poe röövimise ja pantvangi võtmise olukord oli lahendatud ka pingeliselt.

Jon Voight teeb teistest kõige parema soorituse. Tervikuna keskmine tulemus.
5/10

kolmapäev, 29. oktoober 2008

Max Payne

Mängisin esimest Max Payne (2008) vähemalt 6 aastat tagasi, mis oli tõeline action elamus. See oli veel siis, kui bullet time polnud igas filmis ja mängus. Naljakas meenutada, et mängisin seda oma vana PII 366 arvutiga... Teist osa olen mänginud veidi algust. Kinno läksin ainult filmi pärast, sest arvasin, kui palju ma mängust ikka mäletan. Üllatusena tuli mõni üksik koht isegi 6 aastat hiljem tuttav ette nagu nt. metroo WC ja lumine linn.

Nüüd saan aga asuda filmi maha tegemise juurde. Max Payne film oli bullshit! BS ma ütlen. Actionit oli terves filmis ümmarguselt 5 minutit, mida on tõesti palju palutud ühelt action filmilt. Selle 5 minuti hulgas oli üks neetult aeglane bullet time stseen, kus Payne laseb selja taha. See oli juba bullet time paroodia. Totally overdone. Ja ma ei võrdle seda üldse mänguga, vaid teiste filmidega, kus seda efekti on kasutatud palju mõistlikumalt. Ülejäänud action oli täiesti tavaline shootout.

Wahlberg ei tundunud kohati üldse usutav, kuid tema vastu pole mul otseselt midagi. Sisu jäi väga väga nõrgaks. Kogu see kättemaks ei olnud lihtsalt kaasahaarav. Payne jõuab kõiki raskusi trotsides katusele, teeb ühe lasu ja ongi kõik... Film polnud väiksemalgi määral huvitav.

Veel random mõtteid. Need tiivulised deemonid olid ebavajalikud. Mona Sax (Mila Kunis) tegelane oli täiesti pointless ning ulataksin Mila'le kohe auga teenitud kuldse vaarika. Mis temast edasi sai, kui ta sinna lifti jäi? Kuidas on võimalik nii halvasti filmitegelastega ümber käia... Kohe järgmine näide sellest. Miks küll ainus silmarõõm Olga Kurylenko nii vähe ekraaniaega sai? Tal oli muide sarnane roll nagu eelmise aasta pommis Hitman (2/10). Kusjuures mõlemad mehepojad ütlesid paljale Olgale EI... WTF?

Max Payne ongi selle aasta Hitman ja seda kõige halvemas mõttes. Jäin veel tiitrite lõpuni saali, sest lõpus oli klipp, mis andis mingit sorti vihje järjeks. Tule taevas appi! Oleksin nõus järge vaatama ainult sel juhul, kui nad kümnekordistavad actionit ja teeksid mingisugusegi kaasahaarava sisu.
2/10

Teised arvamused:
http://jesterheadscolony.blogspot.com/2008/10/max-payne.html 9/10
http://liveforthis90.blogspot.com/2008/10/max-payne-2008.html 8/10
http://filmsportmuusika.blogspot.com/2008/10/max-payne.html 6,5/10
http://13-street.blogspot.com/2008/10/max-payne.html 5/10

Mängust:
http://filmsmusic.blogspot.com/2008/12/max-payne.html

ooo Olga - juba õige varsti näeme sind Bondis...

Minu terav silm märkas selles mõne minutilises stseenis esmakordselt näitlemas Nelly Furtado't... Väga halb valik esimeseks filmiks :(

Righteous Kill

Kui kedagi peaks kottima selle filmi lõpptulemus, siis olgu öeldud, et järgnev lõik sisaldab SPOILERIT...

5 kuud tagasi tõin Filmidest ja Muusikast @ YouTube blogis Righteous Kill (2008) treileri ja postituse lõpus ütlesin järgnevalt: "Dibs, et Pacino on mõrvar..." Ja mis te arvate, kas mu ennustus läks täppi? Ütleme nii, kas kellelgi on Vahur Kersna numbrit? Tahaksin Selgeltnägija saatesse kandideerida. :P For the record: olen näinud ühte osa sellest saatest.

SPOILERI LÕPP.

Tegelikult oli Righteous Kill palju meelelahutuslikum, kui treileri põhjal võis eeldada. Robert De Niro ja Al Pacino andsid oma parima. Nende vaimukaid dialooge (eriti Pacino omasid) oli tõesti lahe jälgida. Mõrvari äraarvamine oli suhteliselt nutikalt lahendatud. Eelmise lõigu põhjal võite arvata, milline loll irve mul näos oli, kui selgus tõeline mõrvar. :P

Kinost väljudes oleksin laksanud isegi 7/10, kuid olles mõned päevad seedinud jääb 6/10 peale. Lõpetuseks niisama üks fakt, et käsikiri pärineb sama mehe sulest, kes kirjutas Inside Man...
6/10

teisipäev, 28. oktoober 2008

The Sting

The Sting (1973) oli teine ja ühtlasi viimane Newman-Redford duo. Kusjuures esimese koostöö Butch Cassidy and the Sundance Kid lavastaja oli samuti George Roy Hill nagu pettuse filmis The Sting. Film võitis lausa 7 Oscarit sealhulgas parim film. Mõni aasta varem noppis Butch & Sundance omakorda 4 Oscarit, jäädes kahjuks parima filmi tiitlist ilma.

Mainin seda lihtsalt sellepärast, et kuigi eelistan vähem kuldmehikesi võitnud Butch'i, siis Sting on samuti väga meelepärane. Mul on väike kiindumus pettuste filmide vastu ja minu arvates võiks neid üldse rohkem olla nagu nt. Matchstick Men (2003).

Johnny Hooker (Robert Redford) on väiksemat sorti pettur, kelle partner mõrvatakse. Kättemaksuks palub ta abi kogenud petjalt Henry Gondorff'lt (Paul Newman), et teha üks big con. Suur pettus on alati riskantne, kuid hea õnne korral kõnniksid nad minema väga rikastena.

Sting on rohkem Redford'i show, sest ta on lihtsalt rohkem ekraanil olles sama sarmikas kui vanem kolleeg. Newman mängimas pokkerit oli aga üks parim stseen terves filmis, milles Newman teeskleb joobunut ja võidab nende big con sihtmärki. Võidab muidugi pettes :) Mängin ise vahetevahel igavusest online pokkerit (mängu rahaga), mis tegi mängu jälgimise veel eriti põnevaks.



Taustaks mängib pidevalt meeleolukas klaveripala, mida on vist kõik kuulnud. Kuula siit ja saad sellele kinnituse. :) Ragtime omas headuses... P.S. posterid on väga stiilsed nagu film isegi.
8/10

Flush

esmaspäev, 27. oktoober 2008

Butch Cassidy and the Sundance Kid

Jätkan Paul Newman'i lainel. Vaatan ja mõtlen, miks ma Cool Hand Luke'le ainult 9/10 panin, kui oleksin võinud südamerahuga 10 anda. Heastan oma vea filmiga Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969). Vestern, mida võib pidada kõikide semufilmide eelkäijaks.

Hole-in-the-Wall Gang'i liidrid Butch (Paul Newman) ja Sundance (Robert Redford) tühjendavad regulaarselt raha vedavat rongi. Kui nende jala alune läheb liiga tuliseks, põgenevad semud Boliiviasse, kus hakkavad panku röövima. Vajalikke Boliivia keelseid väljendeid nagu nt. "käed üles" aitab neil õppida Kid'i armuke Etta (Katharine Ross), kes nendega kaasa sõidab.

Esimene kahest Newman'i ja Redford'i koostööst on üks meeldejäävaim duo ever. Raske on ületada nt. kuulsat jõkke hüppamise stseeni ja sellele eelnenud nendevahelist dialoogi. Kõige naljakam oli vaheldumisi öeldud lause "Who are those guys?", kui südikad ratsanikud neid taga ajasid.


Tuli üllatusena, et nii tuntud laul kui "Raindrops Keep Fallin' on My Head" pärineb just sellest filmist. Lugu mängis eriti muheda stseeni ajal, kui Butch ja Etta sõitsid jalgrattaga ning Newman tegi sellega igasuguseid trikke :)

Muide filmi viimane stseen on Blu-ray kaanel, mis on tugev visuaal lõpetamaks üht parimat vesternit.
10/10

pühapäev, 19. oktoober 2008

Cool Hand Luke

Blogija Soprano saab veel mõni minut pidada oma sünnipäeva, kuid seevastu näitleja Paul Newman ei saa enam kunagi sünnipäeva õnnitlusi vastu võtta. :( Võtsin paar nädalat tagasi pühaks kohuseks vaadata temalt kolm seninägemata filmi ja hakkan neist kronoloogiliselt kirjutama kuigi imelikul kombel vaatasin neid ajaliselt vastupidises järjestuses.

Cool Hand Luke (1967) oli neist kolmest enim Newman'i show. Vapustavalt hea ja siiani ajakohane draama vangi sattunud Luke'st (Paul Newman), kes võidab kõikide vangikaaslaste poolehoiu ja plaanib lõpuks põgeneda. Kui mult palutaks nimetada parimad (vangla)draamad, siis Shawshank Redemption, One Flew Over the Cuckoo's Nest jpt. kõrvale paigutaksin nüüd kindlalt Cool Hand Luke. Forza soovitatud The Great Escape vaatan peatselt...


Film on lisaks kõigele muule veel teravalt ühiskonnakriitiline. Üks mees, kes ei leia oma kohta ühiskonnas. Filmi tagline "What we've got here is failure to communicate." on juba omaette klassika. Sama tuntud on fraas "I can eat 50 eggs"... mida Luke ka tegi! Peale munasöömise on veel palju meeldejäävaid stseene. Alustades seksikast autopesust, mida hullunud vangid suu ammuli pealt vaatasid lõpetades poksimatsini, kus Luke aina pikali lüüakse, kuid visa hingena ikka end püsti ajab. Blondi tütarlapse autopesu jäljendati selgelt Pärise reklaamis või misiganes see oli.

Võisin lõpmatuseni kuulata, kuidas vangid küsisid töö tegemise ajal iga pisemagi asja jaoks valvuritelt luba stiilis:
"Taking it off here, Boss."

"Yeah, take it off, Dragline."
"Drinking it up here, Boss."
"All right, drink it up, Gambler."
jne. Kuidagi nii sürr, kuid ometi päris. Üks neist filmidest, milles elad antikangelasele südamest kaasa. Newman oli muidugi perfektne. Soovitan.
9/10

Clerks TV series

An Evening with Kevin Smith tõstatati küsimus Clerks (2000) animeeritud seriaali ümber ja vaatasin ka selle YouTube vahendusel ära. Nagu kõikide heade seriaalidega (Firefly) jäi Clerks seriaali tähelend väga lühikeseks. Kokku jõuti teha ainult 6 osa (iga osa u. 15 min) ning eetrisse lasti neist üldse ainult 2, mis on andestamatu ülekohus. Seriaal oleks võinud kesta vähemalt ühe pika hooaja.

Kõik Clerks'st tuntud näitlejad annavad seriaalis oma hääle. Lisaks on kaasatud nt. Alec Baldwin ja James Woods. Dialoogi eest vastutas muidugi Kevin Smith koos oma meeskonnaga. Filmi fännidele istub sari kindlasti. On suisa sarnaseid viiteid filmile, kui nt. Dante vastab hommikul telefonile olles kuskil pesukuhja all... Randal ajab sama lolli ja rõvedat teksti. Jay ja Silent Bob teevad ka oma veidrusi. Kusjuures seriaalis ei müü nad mitte uimasteid vaid ilutulestikke, sest teleris see ei kõlvanud. Kõik, mis ei kõlba telerisse kõlbab aga internetti...
8/10


Clerks Animated Series Episode 1 part 1
ülejäänud osad

An Evening with Kevin Smith

An Evening with Kevin Smith (2002) ja An Evening with Kevin Smith 2: Evening Harder (2006) pole midagi muud kui Clerks režissöör vastamas publiku küsimustele, aga ta teeb seda nii vaimukalt. Mõnele inimesele on kohe antud seda suuvärki ja absoluutselt igale küsimusele on tal tagataskust võtta mõni huvitav intsident. Mõndasid esimese õhtu klippe olin varem YouTube'st näinud ning juhuslikult leidsin sealtsamast mõlema õhtu täispikad versioonid. Kumbki kestab ligikaudu 2 tundi ja sisustavad suurepäraselt aega.

Kusjuures 2002. aasta oma on kindlasti naljakam. Seal rääkis ta muuhulgas Tim Burton'i Batman'st (üks tema tuntuim sõnavõtt), Jason Mewes'i (Jay) tehtud amatöörpornost või kuidas Kevin käis iseenda filmi Dogma vastu protesteerimas sildiga "Dogma is Dogshit" :D jpt.

Minu jaoks oli kõige naljakam väga detailne lugu sellest, kuidas Kevin kirjutas omal ajal Superman'i käsikirja. Ta pidi selle ette lugema veidrikust filmi produtsendile Jon Peters'le, kes oli muuseas ka Batman'i produtsent... Peters tahtis Superman'i filmi kolme asja:
a) Superman ei lenda
b) Superman'l pole (liibuvat) kostüümi
c) Filmis peab olema suur ämblik :D
Aastaid hiljem sai "hull" produtsent oma ämbliku himu rahuldatud filmis Wild Wild West...


Teises osas "Evening Harder" polnud enam nii värvikaid lugusid kui esimeses, kuid nalja sai ikkagi. Smith'l on publikuga suurepärane klapp ja ta on loodud lugusid rääkima. Annan maitseks esimese klipi ja lingi kõikidele videodele. Muidugi oleks seda mugavam üldse DVD pealt vaadata ning tegelikult puudub YouTube's Disc 2 materjal, kuid soovitan ikkagi.
9/10


An Evening With Kevin Smith Pt 1
ülejäänud videod