reede, 22. veebruar 2008

80. Oscarite ennustusvõistlus!

Tegin sellised valikud. Kõige raskem oligi parima filmi ennustamine. There Will Be Blood ja No Country for Old Men nagu öeldakse võivad "cancel each other out". Michael Clayton pole võimalust. Atonement loodan, et ei võida. Juno hoopis? Krt hakkan mõtlema, et oleksin pidanud ikkagi There Will Be Blood pakkuma.
Ja ega teised kategooriad nagu näiteks heli, heli montaazh, kostüümid jne valikuid pole kerge teha. Mõnel muutsin veel mitu korda ümber ja mõnega maadlesin väga pikalt. Üldse olen Oscarite peale vähemalt terve viimane kuu mõelnud. Ja arvatavasti lähevad kõik mu ennustused täiesti perse. :S Ainus, mis on kindel kui kalju, et Daniel Day-Lewis teeb ära. Sellepärast ka pilt.
PS. Olin kas 500. või 501. ennustaja! Äkki toob õnne...

Parim meespeaosa
Daniel Day-Lewis - THERE WILL BE BLOOD

Parim naispeaosa
Marion Cotillard - LA VIE EN ROSE

Parim meeskõrvalosa
Javier Bardem - NO COUNTRY FOR OLD MEN

Parim naiskõrvalosa
Tilda Swinton - MICHAEL CLAYTON

Parim kunstnikutöö
ATONEMENT

Parim operaatoritöö
ATONEMENT

Parimad kostüümid
ELIZABETH: THE GOLDEN AGE

Parim lavastaja
Julian Schnabel - THE DIVING BELL AND THE BUTTERFLY

Parim dokumentaalfilm
SICKO

Parim lühidokumentaal
FREEHELD

Parim montaazh
NO COUNTRY FOR OLD MEN

Parim võõrkeelne film
BEAUFORT

Parim make-up
LA VIE EN ROSE

Parim filmimuusika
ATONEMENT

Parim filmilaul
"Falling Slowly" - ONCE

Parim lühianimatsioon
PETER & THE WOLF

Parim lühifilm
TANGHI ARGENTINI

Parim helimontaazh
THERE WILL BE BLOOD

Parim heli
TRANSFORMERS

Parimad eriefektid
TRANSFORMERS

Parim mugandatud stsenaarium
NO COUNTRY FOR OLD MEN

Parim originaalstsenaarium
JUNO

Parim film
NO COUNTRY FOR OLD MEN

10 kommentaari:

 1. ma kardan küll et naispeaosa annavad nad vägivaldselt Knightleyle. ta on nende pailaps.
  sicko ma arvan ka ei saa. nad ei anna Moore´ile teist korda...
  atonement ja kunstnikutöö? seda ei tahaks uskuda... seal polnud midagi silmapaistvat.
  muidu üsna nõus.
  meele teeb mõruks see et Sweeneyl puudub operaatoritöö nominatsioon. see oli seal ehk kõige kõvem saavutus.

  VastaKustuta
 2. Knightley ei kandideeri...
  Sicko oli mul kindel viga. See oli lihtsalt ainus, mida olin näinud neist. Olen nõus, et teist nad ei anna enam. No End In Sight oleks olnud vist kindel minek.
  Tegin veel mitmeid vigu. Tean, et mul ei lähe hästi.

  VastaKustuta
 3. Julie Christie (Away from her) on vast üks tugevaimaid kandidaate parimale naisnäitlejale Cotillardi kõrval, kuigi see oli 2006 aasta film!?

  Kindlasti hoian pöialt Michael Moore´ile, aga arvata võib et oscar jääb tal saamata (akadeemiale meeldivad vagurad figuurid)

  Suurem võitlus tuleb kindlasti There will be blood ja No country for old men vahel.. eks näis kes mida :D

  VastaKustuta
 4. oh jah...ma olengi aint nipet näpet kuuld. ma pole kusagilt spetsiaalselt nominatsioone lugenud. :-)))

  aga jah...sellisel juhul Julie Christie, jah. ikkagi nad prantslannale ei anna ma arvan. vähemasti see oleks tõsine üllatus.


  seal oscaritel on eelpromomisel kõva löök movies.com kirjutas sellest... et kuidas ja millised filmid ja näitlejad on lobbytöö tulemusel saanud oscari hoolimata keskpärasest ja isegi viletsast tasemest.

  VastaKustuta
 5. Just, teil mõlemal on õigus Julie Christie oleks olnud õigem valik. Tegimegi sõbraga mõned korrektuurid ja andsime enda arvates nö "õiged" ennustused. Kokku muutsime 9 kategooriat.
  Kui iPod touch tuleb siis teeme pooleks. :P

  VastaKustuta
 6. noh ma loodan et sa ei karga nüüd kõrri :-))) ta sai selle ikkagi!!!! üle 48 aasta prantslanna .

  VastaKustuta
 7. Ma olin kahe vahel, aga arvestades, et eelmine kord anti prantslastele jah 60´ndatel ja kuna Christie mängis altzehimerit põdevat karakterit, mis on alati akadeemiale meeldinud jäi seekord minu kaalukauss Christie kasuks. Ärge jah valusalt hammustage ;P

  Igatahes ma väga happy, et No country for old men võitis :P

  VastaKustuta
 8. Ei ükski pakkumine pole vale, ainult juhul, kui iPodi taga ajasite. :P

  Ma mõtlesin alguses eraldi postituse teha võitjatest ja kõigest muust, aga üritan siin hakkama saada. Käisin auhindade jagamist A.Le Coq sviidis vaatamas. Sellele eelnes red carpet ehk kokku veetsime seal julgelt 7 tundi...

  Tegin siin roheliseks need, millega täppi panin. Kokku 13. iPod võideti 17 õigega. Kui täpne olla siis võitja jagas esikohta Timoga Filmimölast... aga... Timo jäi seekord auhinnast ilma. :D
  Kohapeal oli eraldi hääletus. Seal ma tegin mitmes kategoorias muudatusi, aga tulemuseks oli ikkagi 13. Aga 13 oli päris paljudel, nii et meened sain ma ikkagi (posterid):
  Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
  The Dark Knight
  We Own the Night - kahe eelneva pakkimiseks :)
  Ja valisin särkide hulgast 3 kuldmehikese võitja!!! The Bourne Ultimatum oma.

  Ennustasin kahes kohas erinevalt, aga olen rohkem rahul isegi iPodi ennustuses. Vaadake - ma panin kõik näitlejad täppi! Samuti läksid täppi mõned bingo kategooriad nagu Parim lühidokumentaal, Parim lühianimatsioon.
  Kõige suurem viga oli ikkagi lavastaja. Tahtsin kohe pärast kinnitamist Coen'd panna, aga siis oli hilja.

  Suurim üllataja oli vast ikkagi Bourne kolme kuldmehikesega. Transformers jäi helide kategoorias tema pärast ilma. Ja peale selle kaotas Transformers eriefektides Golden Compassile - commoon. Hea meel on No Country for Old Men üle. Ja hea, et There Will Be Blood peale Daniel Day-Lewise ka operaatoritöö sai.
  Once filmilaul jee! See oli liigutav, kui Markéta Irglová kutsuti tagasi, et ta oma kõne saaks ikkagi teha. Tilda Swinton oli väga üllatunud näoga, kui ta võitis. Ja Marion Cotillard oli väga liigutatud ja hakkas peaaegu õnnepisaraid nutma.

  Show meeldis mulle väga. Ma ei valeta, kui ütlen, et vaatasin tegelikult esimest korda Oscareid otse laivis. Paar päeva tagasi vaatasin üleeelmise aasta 79. Oscarid. Mul oli väga lahe vaadata, sest näiteks eelmise aasta võitjad andsid nüüd ise auhindu üle. Oscarid on lõppematu ahel... Õhtujuht Jon Stewart oli väga naljakas! Naljakam kui eelmise aasta Ellen DeGeneres.

  Igaljuhul nüüd sain Oscari pisiku külge ja ootan väga järgmist aastat!

  VastaKustuta
 9. Mis mind ikka ja jälle hämmastab on see kui erinev on Daniel Day-Lewis päriselus nendest karakteritest mida ta mängib. Kuidas muidu väga, väga häbelik ja tagasiholidlik mees transformeerub filmis There will be no blood. Lihtsalt ei kujuta ette kust kohast selline jõud võetakse :P

  VastaKustuta
 10. Jah see mees on midagi uskumatut. Kui keegi algaja näitleja otsib mingit eeskuju vms siis kaugemalt ei maksakski otsida. Ja samas on ta päriselus tõeline härrasmees. Parim pilt Oscaritelt

  Ning lugege, mida Moby Oscaritest arvab. Õige tähelepanek muide^^

  VastaKustuta