neljapäev, 31. märts 2011

Filmid märtsis 2011




Märtsikuusse mahtus palju häid filme, aga kirjutan pikemalt hoopis ühest halvimast ehk Zack Snyder'i (300, Watchmen) uuest soperdisest Sucker Punch, mis on vaatajad kahte leeri jaganud. Ma kaldun pigem laitjate poole.

Alustan positiivselt ja tõden, et 4 suurt actionstseeni olid küll silmakommid, kuid neis puudus elu ehk ei pannud verd vemmeldama nagu üks hea märul peaks tegema. Põhjuseks on toodud nt. seda, et näitsikute elu pole kordagi ohus ja nad on unemaailmas nö. võitmatud, mis põhjustabki tegelastest mittehoolimise. Lõpuks, kui ühega neist midagi juhtub, siis tema saatus jätab suhteliselt ükskõikseks. Snyder'i enda eelmised filmid olid selles osas palju kaasahaaravamad ja "reaalsemad".

Aga olgu, ajudeta action'i üle pole mõtet vinguda, sest meelt lahutab ja vahepeal näeb isegi Baby Doll'i seeliku alla (aegluubis!). Suurim probleem on ikkagi jaburalt lapsik ja üdini igav lugu ning filmi lõppedes valatakse veel juustuste õpetussõnadega üle, mis lihtsalt ei toimi.

Lisaks hakkas mulle soundtrack kergelt vastu, kus kasutati vanade lugude remix'e ja kavereid. Kõige rohkem oli vist vastukarva Queen - I Want It All / We Will Rock You Mash-Up. Kaverid polnud muidu halvad, aga pooldan ikkagi originaalversioonide kasutamist.

Lugude ümbertöötlemine iseloomustab ühtlasi tervet filmi ehk SP on erinevatest žanritest/filmidest kokku mixitud sasipundar. Laenati igaltpoolt, aga kokkuvõttes midagi originaalset ega meeldejäävat ei tehtud. Samas poleks selles laenamises midagi halba, sest Everything is a Remix, aga oleks siis film natukenegi emotsioone tekitanud vms. Ainult tühi kargamine kahjuks. Võrdleksin seda TRON: Legacy'ga - mõlemad on CGI orgiad, samas kui filmi sisu/tegelased jätavad täiesti külmaks. TRON'i eeliseks oli aga Daft Punk'i soundtrack.

Sucker Punch tõestab taaskord, et halbadest filmidest on hästi palju kirjutada ja enne läheks päike looja, kui kõik vead ja probleemid kirja saaks, ent ma rohkem ei viitsi. Lõpetan aga jälle positiivse noodiga ja tunnistan, et vaataksin heameelega nt. fanedit versiooni, kust oleks kogu hullumaja teema kustutatud.

Järgnevad nüüd kõik märtsikuus vaadatud filmid ja posteritel on need kõige paremad.






Teine number on kuupäev ja * tähistab kordust.
  1. 02. - Tangled (2010) - 7/10
  2. 03. - Salt (2010) - 4/10
  3. 03. - The Tourist (2010) - 4/10
  4. 04. - Toy Story 3 (2010) - 9/10 *
  5. 04. - Dog Day Afternoon (1975) - 8/10
  6. 06. - Rain Man (1988) - 8/10 *
  7. 06. - No Distance Left to Run (2010) - 8/10
  8. 06. - The Sunset Limited (2011) - 8/10
  9. 07. - Law Abiding Citizen (2009) - 6/10
  10. 07. - A Cock and Bull Story (2005) - 7/10
  11. 08. - 24 Hour Party People (2002) - 8/10
  12. 08. - The Squid and the Whale (2005) - 8/10
  13. 10. - Flirting with Disaster (1996) - 8/10
  14. 11. - Before the Devil Knows You're Dead (2007) - 7/10
  15. 13. - I Heart Huckabees (2004) - 5/10
  16. 15. - Transcendent Man (2009) - 6/10
  17. 16. - The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader (2010) - 4/10
  18. 16. - Waste Land (2010) - 8/10
  19. 17. - American: The Bill Hicks Story (2009) - 8/10
  20. 17. - The Salton Sea (2002) - 7/10
  21. 18. - Me and You and Everyone We Know (2005) - 9/10
  22. 19. - In a Better World "Hævnen" (2010) - 6/10
  23. 21. - I Stand Alone "Seul contre tous" (1998) - 6/10
  24. 22. - Irreversible "Irréversible" (2002) - 7/10
  25. 25. - The Station Agent (2003) - 8/10
  26. 28. - My Dinner with Andre (1981) - 8/10
  27. 29. - That Evening Sun (2009) - 7/10
  28. 30. - Sucker Punch (2011) - 4/10 - kinos
  29. 31. - Barking Dogs Never Bite "Flandersui gae" (2000) - 6/10


Muu:






Seriaalid:

Lenna - Vana Klaver



Eile sai jälle näha uut osa hittseriaalist? IT-planeet, kus korraldati pidu ja seal esines Lenna vana Kalmer Tennosaare looga. Mul meenub Vana Klaveriga üks pidu, kus pandi lugu repeati peale ja kummutati vägijooki iga kord kui kõlas "võtaks või peatäie viina".

IT-planeet on muidu täiesti OK kodumaine seep. Enim huumorit pakuvad Sergo Varese ja Uku Uusbergi mängitud Mehed mustas aka Naarits ja Suitsupääsuke. Sergo ütleb nimelt vanasõnu Caruso stiilis koos päikeseprillidega ja puändiks on paik, kust vanasõna pärineb.

Boonuseks veel üks uus video, kuigi lugu on eelmisest aastast. Malcolm Lincoln'lt on sel aastal uut kauamängivat oodata.



Tegin siin vahepeal uue sildi Eesti. Koonda(si)n sinna kõik kodumaise muusikaga seonduva.

700. postitus.

neljapäev, 24. märts 2011

Multiphonic Rodent esitleb TMW ajal uut EP'd


Tore näha, et hiljuti blogi paremasse veergu lisatud e-mail kannab juba esimesi vilju ja muusikud võtavad kontakti, kui on mõni uudis edastada. Järgneb Multiphonic Rodent pressiteade, kelle loomingust tegin põgusalt juttu Tasuta Eesti albumid postituses, millele muide plaanin peatselt järge.

Pärast Opium Flirdist lahkumist ning seejärel Lõuna-Euroopas talvitumist on kodulindistaja-multiinstrumentalist-helilooja Erkki Hõbe tagasi. Oma esinemise ajaks Tallinn Music Weekil esitleb ta uut EP'd pealkirjaga "Electric Thoreau In Wired Walden".

Erkki Hõbe alias Multiphonic Rodent on avardanud tee-seda-ise lindistaja kontseptsiooni koduseintest väljapoole. Tervelt kolm pala viiest on lisaks Tartu magamistoale salvestatud ka välismaal reisides. Erinevate pillide ja kompaktse salvestusaparatuuriga on Hõbe käinud läbi nii Poolast, Saksamaalt kui Portugalist. Enamasti on mobiilsed kodustuudiod olnud üles seatud erinevates WWOOF-taludes.

WWOOFimine peegeldab artisti huvi lihtsama, maalähedasema elustiili vastu, samas toetudes endiselt tänapäevastele hüvedele. Sestap ka lühiplaadi vaimukas pealkiri. Huvi mahetalunduse vastu haakub ka orgaanilisema saundiga: läinud on eelmiste reliiside midiklahvid ja asemele on tulnud päris elektriorelid ja analoogsüntesaatorid.

Kõiki palasid on MPR ka lives mänginud viimase paari aasta jooksul, välja arvatud üks seni harjutatud, aga alles oma lavadebüüti ootav pala. Lisaks võtab EP kokku helilooja esimesed katsetused lauludega. Lugu "Ekstsentrik" sündis otse laval improviseerides Viljandis klubis Puhas Kuld. Seega on "Electric Thoreau In Wired Walden" nii viimase kahe aasta kokkuvõte kui ka suunamuutus võrreldes varasema loominguga.

Esmaesitlus toimub Tallinn Music Weekil 25ndal märtsil. Oodata tasub lähiajal esitluskontserti ka Tartus.

http://www.myspace.com/multiphonicrodent
http://www.facebook.com/multiphonicrodent
http://multiphonicrodent.bandcamp.com


A little spaceship rehearsal 23march 2011 by stereom

teisipäev, 22. märts 2011

Maailma parim muusikavideo



Mitu aastat vana, kuid ehk on peale minu veel keegi, kes pole seda näinud.

reede, 18. märts 2011

The Chemical Brothers - Hanna OST


Eelmisel aastal panid kaks muusikagiganti Nine Inch Nails (täpsemalt Trent & Atticus) ning Daft Punk jala filmimuusika ukse vahele, vastavalt siis The Social Network ja TRON: Legacy soundtrack'idega. Esimene tandem teenis igati õigustatult Oscari ning ka Daft Punk'il pole midagi häbeneda, sest tegid nad ju muidu täiesti keskpärase filmi oma helidega vähemalt nauditavaks. Ning olgem ausad, kõik kuulavad ainult soundtracki ning on Disney muinasjutu ammu unustatud.

Nüüd on The Chemical Brothers'i kord. Hanna soundtrack'st, mis on ühtlasi üks aasta oodatuimatest filmidest, saab rääkida vaid ülivõrretes. Muusika-aasta on alanud ootamatult rikkalikult. Oma kõrv on kuningas:

The Chemical Brothers - The Devil Is In The Beats


The Chemical Brothers - Container Park

pühapäev, 13. märts 2011

The Kills - DNA


Sikuta kodulehelt: http://www.thekills.tv/dna.php
See on isegi veel catchy'm kui Satellite. Tõmmake siis 4. aprillile punane ring ümber.


Foo Fighters FILM



Lõpetasin treileri vaatamise ja tormasin kohe blogisse. Selliseid muusikaga (ja ka filmidega) seonduvaid asju pidasingi silmas, millest rääkisin eelmises postituses ning neid on siis lubatud lugeda ainult neil, kes võtsid vaevaks kommenteerida. ;)

Igatahes Foo Fighters: Back and Forth sai hoobilt üheks aasta oodatuimaks dokiks.

FF uus album Wasting Light ilmub kuu aja pärast ehk 12. aprillil.


laupäev, 12. märts 2011

Muusikast ja Muusikast?


Keegi anonüümne küsis üleeelmises postituses, kas pühendun nüüd muusikast kirjutamisele. Paistab küll nii. Muusika on mul olnud püsivalt ainus valdkond, mida soovin teistega jagada. Näiteks teadmata ajaks puhkusele läinud kaasautori Jolt'ga räägime vähemalt 50% juhtudel ainult muusikast, jagame soovitusi jne.

Mul puudub juba mõnda aega igasugune tahtmine kirjutada filmidest nii nagu varem. Kirjutasin vist ennast tühjaks ja piir tuli ette. Samas, nagu teate, mulle meeldib teha kuu kokkuvõtteid, et ikkagi mingil moel teada anda, mille peale oma aega kulutan. Ning ei, süüdlaseks pole Twitter või mõni muu "mõttetus", sest ka mujal räägin harva äsja vaadatud filmidest, kuigi Filmiveebis olen isegi viimasel ajal mõnest elamusest rääkinud. PÖFF oli nt. veel üks erand, kui säutsusin rõõmuga igast filmist, et äkki keegi võtab soovitusi või hoiatusi kuulda.

Lisaks, kuna filmiblogisid on nüüd NII palju, siis ma ei näe enam mingit mõtet teistega konkureerida. Asjalikke ja aktiivseid muusikablogisid on palju vähem. P.S. Siinkohal väike reklaam blogile Läbi närimata on raske seedida. Ta on üks blogija, kes võtab mu filmisoovitusi tihti kuulda ja loen alati huviga, mida ta neist arvab.

Blogide üheks miinuseks ongi see teadmatus, kas keegi võtab su soovitusi kuulda või oled lihtsalt kellelegi meelepärase postituse teinud. Miks pole Blogger's Like nuppe? Võite mind parandada, kuid ma leidsin ainult FB Share nupud jms. aga mitte tavalisi Like nuppe. WordPress's saab neid kasutada ja Tumblr'st pole mõtet rääkidagi, sest selle populaarsus seisnebki jagamisel ja Like'misel... Blogide puhul on ju ikka tagasiside väga oluline, kuid kahjuks tehakse mu blogis harva kommentaare, mida ma ei saa tegelikult ette heita, sest blogin ka harva.

Jõuangi nüüd küsimuseni, kui paljud oleksid huvitatud, kui jätkaksin muusikast kirjutamisega nagu olen seda paar kuud teinud? Andke palun kommentaarides teada. Mõtlesin seda alguses poll'na teha, kuid praegune testküsimus näitab, et see pole võib-olla parim variant...

N.B. Ma ei luba, et hakkan rohkem blogima, vaid täpselt nii, kuidas tuju tekib. Võib-olla isegi mõnest filmist, kui väga suur inspiratsioon peale tuleb?

Lõpetuseks verivärsket TV On The Radio't. Album ilmub täpselt kuu aja pärast.










PJ Harvey - Let England Shake


Olin varasemat PJ Harvey't vähe kuulanud (viga, mida nüüd proovin parandada), kuid olen veendunud, et Let England Shake on tema parim ja küpseim kauamängiv. Kui midagi ette heita, siis ainult seda, et mõned lood on häbematult lühikesed. Samas on need tosin lugu ja kogukestvus 40 minutit täpselt paras. Pikkade plaatidega on ikka see, et peale esimest kuulamist hakkad hiljem ainult enim meeldejäänud lugusid ketrama ja ülejäänud albumi "unustad", eriti kuna uut muusikat tuleb kogu aeg nii palju peale.

Õnneks oli Let England Shake'ga kohe alguses selge, et see on midagi väga erilist ja olen kuu aja jooksul selle juurde ikka ja jälle naasnud. LES figureerib raudselt paljudes aastalõpu edetabelites ning saab olema kindlasti üheks tähtsaimaks albumiks sel aastal.

Väga raske on ainult ühte lugu välja tuua! Loodan, et kuulate tervet albumit.


pühapäev, 6. märts 2011

Lykke Li - Silent My Song


Rootsi imekena lauljatari Lykke Li teine album "Wounded Rhymes" ilmus nädalake tagasi ja tahaksin sealt jagada uskumatult ilusat pala Silent My Song. Terve album on korralik ja see lõpulugu pani i-le täpi. Infoks veel, et SoundCloud'st saab kuulata tervet albumit, muuhulgas ka nt. Get Some - Beck remix.

Silent My Song by LykkeLi