esmaspäev, 23. november 2015

PÖFF 2015Tere. Alustame kõige tähtsamast. Mul on pakkuda üks pilet filmile "Etturi ohverdus" (Pawn Sacrifice) 29. novembril kell 18:30 Coca-Cola Plaza 2. saalis (rida 7, koht 7). Annan selle ära täiesti tasuta kiireimale reageerijale. Andke soovist märku kommentaarides.

"Müügitöö" nüüd tehtud, läheme asja kallale. Blogi arhiivist selgus, et olen peaaegu iga aasta PÖFFi postituse(d) teinud, et ei saanud ju tänavu erandiks jääda, kuigi see jääbki ilmselt mu ainsaks postituseks sel aastal. Endal on vähemalt huvitav tulevikus vaadata ja äkki tahab keegi veel teada, mis kava ma kokku panin. Otsustasin tänavu loobuda pressikaardist ja ostsin kõik pileteid, mida ma tegin viimati 2008. aastal. Pressipääsmed polnud muidugi ka tasuta, aga ikka tunduvalt soodsamad. Nüüd saan aga ilma mingite kohustusteta filme vaatamas käia ja sel vabadusel pole hinda. #treatyoself

Kokku valisin 20 filmi (eelmiste aastate rekord on olnud 32). Läksin suhteliselt kindla peale ega teinud eriti mingeid obskuurseid valikuid. Kui ma ei eksi, siis 7 filmi tulevad hiljem ka kinolevisse. Tahan olla iga aasta Oscari-rallist ühe sammu ees ehk mitte jätta potentsiaalseid Oscarile kandideerivaid filme viimasele minutile (loe: veebruarisse). Sellepärast sai valitud filmid nagu The Danish Girl, Trumbo, Spotlight ja Steve Jobs, kuigi viimasel läks USA kinodes kehvasti.

Muud valikud said tehtud kuskilt saadud soovituste põhjal või režissööri jms. põhjal. Paar tükki sai ka täiesti huupi võetud nagu nt. suurima eelarvega ja käibega India film Bahubali: The Beginning. Tegin ka teadliku otsuse treilereid mitte vaadata välja arvatud need mõned, mida on kinodes juba näidatud. Mu üks oodatuim oli The Lobster, kuid piletite ostmise ajal olid kõik 3 Tallinna seanssi juba välja müüdud. Õnneks pandi sellele lisaseanss ja sellepärast peangi loobuma Pawn Sacrifice piletist, mis on samal ajal.

Kava sai tegelikult üpris mitmekesine ja sain peaaegu kõik soovitud filmid ära mahutada. Lõplikust kavast jäid välja muuhulgas Tale of Tales (rež. Matteo Garrone), Love (rež. Gaspar Noé) ja Microbe et Gasoil (rež. Michel Gondry), kuid need tulevad juba detsembris kinolevisse.
Minu PÖFFi kava 2015


14.11. laupäev
20:00 - Jäärad ("Hrútar")Panoraam

15.11. pühapäev
20:45 - Sauli poeg ("Saul fia")Screen International kriitikute valik

16.11. esmaspäev
18:00 - Preili Ameerika ("Mistress America")PÖFFi vitamiinilaks
21:15 - Päevavalgele ("Spotlight")Panoraam

22.11. pühapäev
16:00 - Kepigäng (Kaasaegne armastuslugu) ("Bang Gang (une histoire d'amour moderne)")Just Film
21:00 - Öökino: Iha ja seks ("Late Night Love Club")Animated Dreams

23.11. esmaspäev
17:00 - London RoadPanoraam
19:00 - TrumboPanoraam

24.11. teisipäev
17:15 - Raju memm ("Grandma")PÖFFi vitamiinilaks
19:15 - Vihane kunstnik ("Sungnan Hwaga")Erilinastused

25.11. kolmapäev
17:00 - Uhiuus testament ("Le tout nouveau testament")PÖFFi vitamiinilaks
19:30 - Tuuri lõpp ("The End of the Tour")Panoraam
22:00 - Eksperimenteerija ("Experimenter")Panoraam

26.11. neljapäev
17:00 - AmyDoc@PÖFF
19:30 - Baahubali: algus ("Bahubali: The Beginning")Erilinastused

27.11. reede
22:00 - Taani tüdruk ("The Danish Girl") - Panoraam

28.11. laupäev
22:45 - Surmgasm ("Deathgasm")Midnight Movies

29.11. pühapäev
16:00 - Steve JobsScreen International kriitikute valik
18:30 - Homaar ("The Lobster")Panoraam
21:00 - Aeglane lääs ("Slow West")Panoraam5 kommentaari:

 1. Jõle harva näeb Teie poolt postitusi, aga sellest kinopiletist oleksin vägagi huvitatud!!

  VastaKustuta
 2. Pilet on sinu! Kirjuta mulle filmsmusic@gmail.com.

  VastaKustuta
 3. Tubli oled, et käid nii palju filme vaatamas! Minu number on 12. 8 vaadatud, 4 veel. Ainsad kattuvad filmid on "Amy" ja "The Lobster" (erinevad seansid küll). "Sauli poeg", "Päevavalgele", "Steve Jobs" ja "Trumbo" saavad kindlasti hiljem kinos ära vaadatud. Loodetavasti tuleb ka "Slow West" hiljem suurele ekraanile.

  VastaKustuta
 4. Mul esialgne plaan oli valida kuskil 10 filmi, aga PÖFFi programmi uurides sai see number ikka väga kiirelt täis. Eks oleksin rohkemgi valinud, aga töö pärast ei saanud.
  "Sauli poeg", "Päevavalgele" ja "Trumbo" on kõik väga head.

  VastaKustuta